OST serwis – wdrożenia, szkolenia, integracje.

Firma OST serwis oferuje, sprzedaje i wdraża rozwiązania firmy Comarch S.A. od 14 lat. Wszystkich naszych klientów otaczamy opieką wdrożeniową, informatyczną, szkoleniową i merytoryczną w zakresie Comarch ERP XL oraz Comarch ERP Optima na terenie całej Polski. Naszymi klientami w tym obszarze są zarówno duże firmy (np. Budizol Sp. z o.o. S.K.A z Włocławka, czy Budostal 2 S.A. z Krakowa) – którym wdrożyliśmy wielostanowiskowe instalacje systemu Comarch ERP XL szkoląc wszystkich pracowników oraz integrując je jednocześnie z autorskim rozwiązaniem OST Project Manager, jak i firmy średnie, małe i mikro – którym sprzedaliśmy i wdrożyliśmy oprogramowanie Comarch ERP Optima na kilka lub nawet jedno stanowisko otaczając ich opieką zarówno w zakresie Optimy jak i innych rozwiązań informatycznych, które użytkowane są w biznesowej codzienności.

Pracowaliśmy lub pracujemy dla: Mostostal Płock S.A., Budizol Sp z o.o. S.K.A, PRK 7 S.A., Eiffage Budownictwo Mitex S.A., Exbud Skanska S.A., Budostal-2 S.A., Pol-Aqua S.A., Ilbau Polska Sp. z o.o., Strabag Sp. z o.o., Montin S.A., Budimex-Unibud Sp. z o.o., Mostostal Kielce S.A., Portowy Zakład Techniczny Sp. z o.o. – Gdynia , Maxer S.A., Hydrobudowa 9 S.A., Budostal 2 S.A., Fazbud S.A., Hochtief Polska S.A., RKW, Savex S.A. – Zgorzelec, Izotech - Usługi Budowlane – Kielce, Zajazd Wiśniewscy, NTC Paweł Wata – Kielce, Niva-Bis – Sobków, Drugi Urząd Skarbowy w Gliwicach, Świętokrzyskie Centrum Onkologii – Kielce i inne.
comarch_erp_logo
Comarch ERP Optima

Comarch ERP Optima to najpopularniejsze w Polsce rozwiązanie dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw z dowolnej branży. System składa się ze zintegrowanych modułów pracujących na wspólnej bazie danych MS SQL. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom jest szeroko stosowanym oprogramowaniem wśród biur rachunkowych i doradców podatkowych. System Comarch ERP Optima jest dostępny w modelu stacjonarnym oraz w modelu usługowym, dzięki czemu użytkownicy mogą kompleksowo zarządzać procesami w firmie przez Internet.

Program pracuje w standardowym środowisku Windows. Umożliwia pracę zarówno w wersji jednostanowiskowej i pracę w sieci. Modułowa konstrukcja systemu, umożliwia elastyczne przystosowanie do potrzeb każdego klienta z sektora MŚP. Ergonomiczny interfejs oprogramowania sprawia, że codzienna praca na Comarch ERP Optima jest prosta i przyjemna. Z oprogramowania Comarch ERP Optima korzysta już ponad 60 000 firm z różnych branż, w tym firmy produkcyjne, handlowe, usługowe, biura rachunkowe i biura doradców podatkowych.


comarch_optima


Funkcje Comarch ERP Optima

Handel i usługi:
System został zaprojektowany do usprawniania procesów sprzedaży, w tym przyjęcia, wydania i kontroli stanów magazynowych, oraz możliwość szybkiej sprzedaży – np. dzięki obsłudze ekranów dotykowych. Podstawowym atutem systemu jest możliwość optymalizacji obsługi sprzedaży i obsługi klientów poprzez eliminację prostych, powtarzających się czynności, a dzięki pewności płynnej pracy, istnieje ciągły dostęp do wszystkich potrzebnych informacji.

Księgowość:
W trakcie codziennej pracy w każdej firmie posiadającej własny dział księgowości mamy do czynienia z rozliczeniami płatności, wypłat pracowników i deklaracji podatkowych. W systemie Comarch ERP Optima istnieje możliwość automatyzacji tych czynności przy zachowaniu gwarancji bezpieczeństwa danych, oraz wymogów związanych z koniecznością dostosowania firmy do aktualnych przepisów prawa. Moduł księgowy Comarch ERP Optima, dzięki corocznym aktualizacjom jest zawsze zgodny z aktualnymi przepisami prawa. Ergonomia systemu pozwala na redukcję czasu i kosztów związanych z obsługą dzięki automatyzacji procesów księgowania i minimalizacji ilości błędów w zapisach księgowych.

Zarządzanie:

Do podejmowania trafnych decyzji każdy szef potrzebuje aktualnych informacji. Mechanizmy integracji systemu Comarch ERP Optima oferuje kompleksową analizę wszystkich danych z różnych obszarów działalności firmy. Rozwiązanie to umożliwia na przykład szybką modyfikację ofert zgodnie z potrzebami klientów przy wykorzystaniu analizy danych. Nieskomplikowany i natychmiastowy dostęp do potrzebnych danych i informacji pozwala na łatwe i swobodne udostępnianie dokumentów wskazanym osobom. W systemie istnieje możliwość tworzenia odpowiednich połączeń pomiędzy różnymi typami dokumentów.

Współpraca z peryferiami:
Program Comarch ERP Optima współpracuje z różnymi urządzeniami peryferyjnymi: kasami fiskalnymi, drukarkami fiskalnymi, kolektorami danych, czytnikami kodów kreskowych i drukarkami etykiet.
comarch_erp_logo
Comarch ERP XL

Comarch ERP XL to rozbudowany funkcjonalnie system klasy ERP, który charakteryzuje się elastyczną budową modułową. Funkcjonalności systemu zgrupowane są w kilkunastu współpracujących z sobą obszarach. Optymalna konfiguracja i ilość modułów dobierana jest na podstawie wnikliwej analizy potrzeb i specyfiki funkcjonowania firmy. Oprócz wersji serwerowej system dostępny jest również w modelu SaaS (Software as a Service), w którym Comarch ERP XL jest oferowany za pośrednictwem zdalnego dostępu internetowego.

Dzięki możliwości swobodnej rozbudowy o kolejne obszary wraz z rozwojem przedsiębiorstwa Comarch ERP XL jest najczęściej kupowanym systemem klasy ERP w Polsce, z którego korzysta obecnie ponad 5000 przedsiębiorstw z różnych branż.


XL - pajączek 1


Funkcje Comarch ERP XL

Comarch ERP XL to rozbudowany funkcjonalnie system klasy ERP, który charakteryzuje się elastyczną budową modułową – poszczególne funkcjonalności zgrupowane są w kilkunastu współpracujących ze sobą obszarach. Na bazie wnikliwej analizy potrzeb i specyfiki firmy dobierany jest optymalny zestaw modułów oraz ilość pracowników, którzy będą z nich korzystać. Co ważne, wraz z rozwojem firmy bez przeszkód może się rozwijać instalacja Comarch ERP XL. Elastyczność i skalowalność systemu pozwalają na rozbudowę oprogramowania o nowych użytkowników, nowe moduły i nowe rozwiązania komplementarne.

Aby umówić się na szczegółową prezentację prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy na adres: biuro@ostserwis.com.pl. Nasi konsultanci pojadą do Was by przedstawić Państwu zalety systemu COMARCH ERP XL. W czasie prezentacji zostanie przedstawiona filozofia działania systemu i metodologia wdrożenia systemu.